środa, 13 lipca 2016

Be chic! - czyli 10 zasad, które warto wprowadzić do swojego życia

To jakie jest i będzie nasze życie zależy od nas samych. Często na nie narzekamy, mamy dość otaczającej nas szarej rzeczywistości i ciągłej rutyny. Chcemy i potrzebujemy zmian...
W dzisiejszym poście chcę się z wami podzielić wybranymi przeze mnie wskazówkami z książki Jennifer L. Scott pt. "Lekcje Madame Chic", które mogą sprawić, że twoje życie stanie się lepsze, radośniejsze i będziesz z niego bardziej zadowolona. Nawet najdrobniejsze zmiany mogą znacznie poprawić jakość życia.Książkę tą kupiłam w 2013 roku czyli gdy miałam 15 lat. Przeczytałam ją, odłożyłam w kąt i nic nie wyniosłam. Po 3 latach znów postanowiłam się w nią zagłębić, przeanalizować i wybrać wskazówki,które jakoś moje życie zmienią. Wiem, że tego typu książki są wyśmiewane, szkoda na nie pieniędzy, bo co one ciekawego wniosą do życia ? Powiedzą ci jakie ubrania masz kupić , jak się malować itp. Otóż nie ! Znajdziesz w niej właśnie wskazówki co robić, żeby zacząć się tym życiem cieszyć i przestać na wszystko krytcznie patrzeć. Oto 10 wskazówek wybranych przeze mnie:

#1 "Bez względu na to, w jakim stanie jest twoja skóra, staraj się czuć w niej dobrze. To największy sekret atrakcyjnego wyglądu". - najważniejsze to właśnie polubić siebie - swój wygląd i charakter. Cieszmy się z tego jacy jesteśmy, a to co nam się w sobie nie podoba, zmieniajmy i pracujmy nad sobą. Ale zawsze starajmy się czuć dobrze w swojej skórze,  bo to jest właśnie największy sekret pięknego wyglądu i szczęścia !

#2 "Nieuchwytne aspekty kobiecości, takie jak pewność siebie, poczucie humoru i fantazja, są najistotniejsze. Nigdy o nich nie zapominaj". - warto pozbyć się nagromadzonych w sobie pokładów nieśmiałości, stać się bardziej pewną siebie. "Możesz chodzić do najlepszych salonów piękności, mieć najdroższe ubrania i najpiękniej wypolerowane paznokcie, ale jeśli brakuje ci do kompletu pewności siebie, wszystko to jest nic niewarte" tak pisze autorka. Bardzo wzięłam te słowa do siebie i na pewno zacznę tą zasadę wprowadzać w życie.  Najlepiej zacząć od najprostszych rzeczy: przestać unikać kontaktu wzrokowego z interesującymi nieznajomymi, przestać myśleć o niedoskonałościach, uśmiechać się itp.

#3 "Nie oszczędzaj swoich najlepszych rzeczy na później. Używaj ich na co dzień". - nie bój się używać swoich najlepszych rzeczy. Odnosi się to zarówno do przedmiotów i do sposobu zachowania. "W ten sposób to, co prozaiczne, stanie się wyjątkowe, a życie- o wiele bardziej interesujące"

#4 "Zanurz się w sztuce i czerp satysfakcję z brania udziału w kulturze [...] Sama zostań artystką. Ciesz się procesem tworzenia i obudź w sobie kreatywność". - rozwój, poszerzanie horyzontów  jest bardzo ważne. Nie siedź w miejscu, rozwijaj się, twórz, otaczaj się pięknymi rzeczami, twórz swoją własną rzeczywistość.

#5 "Bądź powściągliwa i nigdy nie przesadzaj ze zwierzeniami. Odzywaj się wtedy, kiedy potrzeba. Nie czuj się skrępowana milczeniem" - autorka uważa, że odzywając się rzadko, gdy to konieczne to od razu stajemy się bardziej tajmnicze i zyskujemy poważanie i siłę wyrazu. Możemy zostać odebrane jako chłodne i zbyt powściągliwe, ale nie warto się tym przejmować. Możliwe, że to właśnie nasza tajemniczość ich intryguje i nam zazdorszczą.#6 "Naucz się przyjmować komplementy" - gdy ktoś cię pochwali to mu podziękuj. Odzyskaj wiarę w siebie, uwierz w to, że jesteś piękna i mądra, doceń ten komplement. Nie zaprzeczaj, weź sobie te słowa do serca i ciesz się

#7 "Zachowaj spokój w obliczu katastrofy i zawsze miej na podorędziu poczucie humoru. Jeśli popełnisz gafę, po prostu zbądź ją śmiechem. Wszystkim się to kiedyś zdarzyło" - kolejna bardzo ważna rada. Masz prawo popełniać błędy, każdmeu się one zdarzają. Nie przejmuj się za bardzo, nie załamuj nawet jeśli jest to straszna katastrofa. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. 

#8 "Naucz się doceniać to co już masz" - bardzo rzadko potrafimy docenić to co mamy, chcemy jeszcze więcej. A warto właśnie cieszyć się z posiadanych rzeczy, otaczających nas ludzi,bo kiedyś może nam tego wszystkiego zabraknąć.

#9  "Nigdy nie zaniedbuj się intelektualnie. Codziennie ćwicz swoje szare komórki" - rozwijać się trzeba. Wspaniałe uczucie posiadać wiedzę na różne tematy, widzieć jak zmieniał się świat.

#10 "Czerpanie przyjemności z najbardziej prozaicznych rzeczy może stać się kluczem do szczęśliwego i fascynującego życia. Zwolnij tempo i staraj się nie żyć w wiecznym pędzie. Nie szczędź wysiłku, żeby nauczyć się być tu i teraz, aż zacznie ci to przychodzić naturalnie". - ciesz się z najmniejszych rzeczy, naucz się doceniać nawet najdrobniejsze gesty - wprowadzi to więcej radości do twojego życia. "Postaw na jakość- to podstawa dobrego życia [...] Spraw za pomocą pozytwnego nastawienia i poczucia humoru, by wszystkie twoje doznania i doświadczenia były wartościowe". Żyj tu i teraz !
To według mnie najważniejsze wskazówki. Oprócz tego w książce znajdziecie praktyczne rady dotyczące ubioru, makijażu,jedzenia i dbania o dom. Serdecznie zapraszam do przeczytania tej książki, na pewno znajdziecie w niej jeszcze więcej przydatanych rad. Lektura idealna na luźne weekendy. 

Zgadzacie się z tymi wskazówkami ? Warto wprowadzić je do swojego życia? Czytacie poradniki ? Może chciałybyście jakieś polecić ?  Czekam na komentarze ! :)
6 komentarzy:

 1. Taka książka powinna trafić w ręce każdej kobiety. Najbardziej podoba mi się zasada o tym, że zawsze powinno się dobrze czuć w swojej skórze- to podstawa!
  Super.

  Zapraszam -> hot-schot.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to jest zdecydowanie najważniejsze !

   Usuń
 2. ta ksiązka jest genialna :)
  http://feather92.blogspot.com/2

  OdpowiedzUsuń
 3. Jejku! Przecudowny post! Dziwię się, że nie masz miliona obserwatorów. Naprawdę ten post dał mi bardzo dużo siły! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojeju bardzo ci dziękuję! ♥ Bardzo się cieszę, że dodał ci sił i mam nadzieję, że uda ci się zdobyć tą książkę. Pozdrawiam ♥

   Usuń
 4. Napisałam o tej książce w moim najnowszym poście, że bardzo chciałabym ją przeczytać... jutro lecę do biblioteki! A jeśli jej nie bedzie to do księgarni :D

  OdpowiedzUsuń